Sponsorowane

Jak zarabiać na blogu – kilka przykładów jak możesz zarobić na swoim blogu bez wysiłku

Jak zarabiać na blogu?

Prowadząc bloga, na pewno zastanawiasz się, jak możesz na nim zarobić. Piszesz oryginalne treści, które ludzie czytają, wkładasz w nie serce i sporo swojego czasu a one nie przynoszą żadnego zysku. Może stać się przytłaczające, co może wpłynąć na ich jakość lub całkowitą rezygnację z pisania artykułów. Nie poddawaj się! Jesteś na dobrej drodze do sukcesu. Czy jest to blog kulinarny, turystyczny czy po prostu wielotematyczny, każdy ma takie same szanse na zarobek.  Jest kilka sposobów, które wynagrodzą ci twoją ciężką pracę i pokażą, jak zarobić na blogu. Przedstawię ci je trochę później.

Jak zarabiać na blogu, żeby poczuć satysfakcję?

Pytanie, jak zarobić na blogu, żeby poczuć satysfakcję, jest bardzo proste, a na proste pytania są proste odpowiedzi. Na blogu należy zarabiać skutecznie. Żeby to zrobić, musisz równie skutecznie działać. Ogrom pracy, który wkładasz w swojego bloga, musi wreszcie przynieść rezultaty. Nikt nie zbudował „Polski” od razu. Małymi kroczkami odniesiesz swój sukces. Musisz spełnić kilka warunków, które są kluczowe w zarabianiu na blogu.

Co trzeba zrobić, żeby zarabiać na blogu? Jak wygląda porządny blog?

zarabianie na blogu

Jedną z kluczowych rzeczy, która może wpłynąć na zarobek, jest wygląd bloga, powinien być prosty, przyjazny i przyjemny dla oka. Nie może się na nim zbyt wiele dziać, najgorsze są ciągle wyskakujące okienka. Musi być estetyczny i zadbany. Takie blogi właśnie przyciągają uwagę.

Kolejna rzecz, która wpływa na zarabianie na blogu to domena. Fajnie, kiedy jej nazwa związana jest z tematyką samego bloga, jest ciekawa, przyciągająca, a nawet śmieszna. Najlepiej, jeśli kupisz własną domenę i założysz własnego bloga, inwestując parę groszy w serwer. Taki blog jest sto razy bardziej profesjonalny niż taki na darmowej platformie i przyniesie oczywiście większe zyski.

Aby zarabiać na blogu, musisz zadbać przede wszystkim o jakościową treść. Twój blog nie może przypominać zaplecza, na którym zamieszczane są bezsensowne wpisy, mające na celu umieszczenie linka, bo nie o to tutaj chodzi. Przeczytaj: Copywriting co to takiego?

 Musi on stać się twoim domem, twoją rzeczywistością i codziennością. Musisz się z nim po prostu zaprzyjaźnić. Na blogu musisz umieszczać nie tylko unikalne, ale także ciekawe i przydatne treści. Musisz przyciągnąć do swojego „domu” jak najwięcej czytelników, którzy również zaprzyjaźnią się z twoim blogiem.

Artykuły, które zamieszczasz, muszą być odpowiednio sformatowane, tak aby przyjemnie się je czytało. Wpływa to również na pozycje w wyszukiwarce Google co dodatkowo, może przełożyć się na ruch na twoim blogu.

Kolejną ważną rzeczą jest promowanie bloga, w taki sposób, aby potencjalni czytelnicy dowiedzieli się o jego istnieniu.

Kto zarabia na blogu najwięcej?

Na największe zarobki mogą liczyć najbardziej znane blogi, o tym chyba nie trzeba dużo pisać. Zarabianie na blogu wydaje się proste, choć wcale takie nie jest. Na blogu najlepiej zarabiają osoby, które poświęciły się całkowicie na jego prowadzenie. Mają jakieś ciekawe hobby, którym się dzielą, bądź obszerną wiedzę na jakiś temat, o którym opowiadają z oddaniem. Osoba, która udziela porad i wyjaśnia jak coś zrobić krok po kroku, też może dobrze zarobić na swoim blogu.

W Internecie jest mnóstwo blogów, które odniosły sukces, wystarczy, że na nie spojrzysz to widać od razu, że prowadzone są z pasją, a nie w celu spieniężenia. Chociaż to też może być ich ukrytym celem.

Więc kto zarabia na blogu najwięcej? Osoba, która prowadzi go z pasji, z prawdziwego zainteresowania danym tematem. Pisze ciekawe, oryginalne wpisy, które chętnie i z zainteresowaniem są czytane. Takie blogi stają się bardzo popularne i mogą liczyć na dość atrakcyjne zarobki.

Sprawdź jak zarobić na blogu 2021/2022 r – Kilka przykładów

Zapewne prowadzisz już swojego fantastycznego bloga i nadszedł czas, aby spieniężyć swoją pracę. Dlatego tutaj jesteś.

W zależności od stażu, jakości i liczby odbiorców, możesz skorzystać kilku opcji zarabiania. Przedstawię ci kilka sposobów jak zarobić na blogu.

Zobacz Jak zarobić na blogu, który jest już trochę znany i ma swoich odbiorców?

Zarabianie na blogu sposób pierwszy – System partnerski

Jeśli twój blog jest bardzo znany, masz setki czy nawet tysiące czytelników najlepszym sposobem na zarabianie będzie udział w programach afiliacyjnych. Jednym z najbardziej docenianych systemów jest „system partnerski bankier”.  

Masz dostęp do setek produktów, które możesz promować w swoich wpisach, począwszy od kont bankowych, a kończąc na sklepach z obuwiem. 

System partnerski bankier jest znany już od dawna. Uzyskał zaufanie najlepszych blogerów. Dzięki temu systemowi masz dostęp do setek, a nawet tysięcy kreacji reklamowych, takich jak banery różnego rozmiaru, fiszki, pliki xml, porównywarki produktów oraz linki tekstowe. W tym systemie masz gwarancję najwyższej prowizji.

System Partnerski Bankier jest w 100%-ach wypłacalny.

Zarabianie na blogu sposób drugi – AdSense

Kolejnym dobrym sposobem na zarabianie , jest udział w reklamach adsense.  Jeśli masz spory ruch na stronie, to rozwiązanie może okazać się bardzo dochodowe. AdSense płaci za każde kliknięcie w wyświetlaną reklamę. Nie polecam jednak samemu tego robić, bo Google zaraz to wychwyci i zablokuje możliwość wyświetlania reklam.

Innym rozwiązaniem, które przyniesie dochody z prowadzenia bloga, jest zamieszczanie linków reklamowych i partnerski, za które możesz pobierać opłatę w różnej wysokości, nawet kilkaset złotych za miesiąc. Jeśli twój blog jest bardzo znany, taki link może kosztować nawet kilka tysięcy miesięcznie.

czwarty sposób-Zarabianie na blogu– Artykuły sponsorowane

Podobnie jak umieszczenie linka na blogu, możesz zamieszczać artykuły sponsorowane. Te z kolei, mają na celu wypromowanie czyjegoś produktu lub innej strony internetowej. Jeśli takich artykułów uzyskasz dużo, możesz mówić o wysokich zarobkach. I tutaj znowu wynika zależność od popularności, im popularniejszy i bardziej widoczny blog, tym większą stawkę za wpis można otrzymać ceny wahają się od 50 zł nawet do kilku tysięcy za jeden wpis. Takie zlecenia możesz pozyskać np. od agencji reklamowych.

Piąty sposób-Zarabianie na blogu – Ceneo

Jeśli twój blog cieszy się zainteresowaniem, dobrym rozwiązaniem może być program partnerski ceneo. Jest to jeden z najpopularniejszych sposobów na zarabianie. Dzięki licznym kategoriom, dopasujesz odpowiednie reklamy do odpowiednich treści.  Sposób ten jest polecany dla znanych blogów, ale również tych nowych, które zyskują popularność i wzbudzają zainteresowanie.

Szósty sposób-Zarabianie na blogu- SeoPilot moduł Content Marketing

Do lepszych sposobów zarabiania na blogu z pewnością można zaliczyć System SeoPilot w wersji kontent marketingu. Jest to dobry i odpłatny sposób dla jakościowych blogów. Wystarczy się zarejestrować i dodać stronę do serwisu. Warto spróbować.  

Dowiedz się jak zarobić na blogu, który nie jest znany i popularny? Który dopiero powstał.

Jeśli chodzi o zarabianie na blogu lub stronie, która tak naprawdę jest świeża, zarabianie może okazać się trudne lub niemożliwe.

Twoja strona będzie zarabiać, kiedy włożysz w nią trochę wysiłku. Na początku musisz zadbać o to, żeby na blogu znalazło się przynajmniej kilkanaście, ciekawych wpisów. Nie muszę chyba przypominać, że artykuły muszą być unikalne.

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to pozyskanie linków do twojego bloga. Musi on stać się widoczny w Google. Kiedy uzyskasz już kilkanaście wpisów, inaczej mówiąc, kiedy utworzysz już kilkanaście, lub kilkadziesiąt podstron możesz pomyśleć o zarabianiu.

Zarabianie na blogu, który jest świeży sposób 1 – SeoPilot moduł SEO
seopilot

Jednym ze sposobów zarabiania na młodym blogu jest niewątpliwie SWL. Czyli system wymiany linków. Wpisując tą nazwę w Google, znajdziesz przynajmniej kilka systemów. Większość z nich, przeznaczona jest jednak dla pozycjonerów. Za publikację linków na stronie otrzymasz punkty, które możesz wykorzystać na pozycjonowanie własnego bloga.

Nie o to przecież nam chodzi. Chcemy zarabiać realne pieniądze prawda? Jedynym systemem wymiany linków w którym zarobisz jest SWL Seopilot. Dodając tam stronę, przechodzi ona wewnętrzną indeksację i sprawdzana jest jakość strony, widoczność w wyszukiwarce i jakość linków, które do nie prowadzą.

Dlatego ważne jest, aby zamieszczać długie, unikalne i jakościowe treści oraz zdobyć dobre linki dla twojej domeny. Linki możesz zdobyć na wiele sposobów, np. zakładając profile w mediach społecznościowych i dodając tam linki do swojej strony.

Kolejnym sposobem zarabiania na blogu jest bezwzględnie sprzedaż linków pozycjonujących na popularnych serwisach internetowych.

Trzeci sposób-Zarabianie na blogu, który jest świeży – Publikacje

Podobnie jak w przypadku zarabiania na blogu, który jest popularny, możesz spróbować sprzedać publikację artykułów reklamowych, jednak to, może okazać się trudne, jeśli twój blog jest słaby jakościowo. Na pewno na początku może się to nie udać.

Czwarty sposób-Zarabianie na blogu, który jest świeży – Ceneo.
ceneo

Fajnym rozwiązaniem jest opcja zarabiania na reklamach klikanych. Bezkonkurencyjnym systemem jest tutaj ceneo. Masz w nim dużo kreacji reklamowych, z których możesz korzystać. Dostępna jest niezliczona liczba kategorii, dzięki którym dopasujesz reklamy do swoich wpisów. W zależności od kategorii dostajesz około 0,30 gr za kliknięcie. Jest to najlepszy program, z jakim się spotkałem. Nie ma takich ograniczeń i wytycznych, jak to ma miejsce w Google adsense.

Podsumowanie zarabiania na własnym blogu

Nie ważne czy masz znanego bloga, czy dopiero go rozkręcasz, zawsze znajdą się sposoby jak zarobić na blogu bez większego wysiłku. Wystarczy rejestracja w odpowiednich systemach i wstawić linki do swoich treści. Pamiętaj jednak, że każda strona wymaga choć trochę marketingu, żeby zarówno Google, jaki twoi potencjalni klienci mogli ją znaleźć.

Przeczytaj również Jak założyć bloga, jak zarabiać w internecie, czy warto pozycjonować stronę internetową


Jeden komentarz do “Jak zarabiać na blogu – kilka przykładów jak możesz zarobić na swoim blogu bez wysiłku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *