Czy warto pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie strony internetowej to bardzo ważny element układanki prowadzącej do osiągnięcia wysokich dochodów ze sprzedaży. Wiele osób zastanawia się, jak promować swoją stronę, aby klienci z łatwością nie tylko ją znaleźli, ale także chętnie na nią wracali. Jednym z podstawowych czynności, które powinien wykonać każdy, kto prowadzi swój e-biznes to właśnie pozycjonowanie strony. Co to jest pozycjonowanie? Na czym polega skuteczne pozycjonowanie strony? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Co to jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to wiele różnych czynności, które mają za zadanie poprawić pozycję i widoczność strony internetowej w wyszukiwarce. Najbardziej popularną wyszukiwarką jest Google i to tu wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania jest gwarantem sukcesu. 

Dlaczego pozycjonowanie jest takie ważne? Bo od niego zależy czy klient odnajdzie właśnie twoją witrynę w gąszczu innych. Jeśli twoja strona pojawi się jako jedna z pierwszych w wynikach wyszukiwania na odpowiednie słowa kluczowe, masz pewność, że zwiększysz ruch, zdobędziesz nowych klientów, poprawisz obroty i rozpoznawalność firmy. 

Jak zwiększyć ruch na stronie – skuteczne pozycjonowanie

Właściciele stron internetowych i e-sklepów od zawsze walczą o topowe pozycje w wyszukiwarce. Kiedyś proces pozycjonowania był znacznie łatwiejszy i nie wymagał tak ogromnej pracy, jak teraz. Wystarczyło dodanie kilku artykułów nasyconych słowami kluczowymi, na stronach o dobrych parametrach jakościowych oraz dodanie wpisów w katalogach stron. Dodatkowo niektórzy stosowali techniki, które były w stanie oszukać wyszukiwarkę np. dodając mnóstwo byle jakiej treści i słów kluczowych na stronie w kolorze tła, tak aby nie dało się jej przeczytać. Wyszukiwarka traktowała wtedy stronę jako wartościową i pokazywała ją wysoko w wynikach wyszukiwania.

Dziś takie metody nie przejdą. Zaawansowane algorytmy Google potrafią rozróżnić nie tylko jakościową treść, ale także wykryją każdą próbę oszustwa i manipulacji. Stosując nieczyste metody, możesz mieć pewność, że Twoja strona zostanie ukarana. W najlepszym przypadku dostanie tzw. bana, czyli spadnie jej jakość i pozycja w wynikach wyszukiwania. W najgorszym wypadku zostanie oznaczona jako spamerska i w ogóle zniknie z wyników wyszukiwania.

Kary nakładane są również za nieodpowiednie linkowanie strony. Obecnie liczą się odnośniki prowadzące z jakościowych i tematycznych stron. Lepiej pozyskać jeden wartościowy link niż sto o niskiej wartości. Dawniej to ilość miała znaczenie, teraz jest zupełnie odwrotnie. W związku z ciągłymi zmianami w algorytmach wyszukiwarki należy także zmieniać strategię pozycjonowania. Jest to trudne i można się w tym pogubić. Dlatego warto, jest powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie np. funkymedia, która zna się na temacie, wie, jakie działania będą odpowiednie na dany czas i co najważniejsze, co będzie bezpieczne dla strony i nie obniży jej jakości. Skuteczne pozycjonowanie jest inwestycją, dzięki czemu poprawisz wyniki, zwiększysz ruch na stronie, a co najważniejsze pozyskasz większą liczbę klientów i zwiększysz swoje zyski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.