BlogInneSponsorowane

Czy warto pozycjonować stronę internetową?

Pozycjonowanie strony internetowej to bardzo ważny element układanki prowadzącej do osiągnięcia wysokich dochodów ze sprzedaży. Wiele osób zastanawia się, jak promować swoją stronę, aby klienci z łatwością nie tylko ją znaleźli, ale także chętnie na nią wracali. Jednym z podstawowych czynności, które powinien wykonać każdy, kto prowadzi swój e-biznes to właśnie pozycjonowanie strony. Co to jest pozycjonowanie? Na czym polega skuteczne pozycjonowanie strony? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Co to jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to wiele różnych czynności, które mają za zadanie poprawić pozycję i widoczność strony internetowej w wyszukiwarce. Najbardziej popularną wyszukiwarką jest Google i to tu wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania jest gwarantem sukcesu. 

Dlaczego pozycjonowanie jest takie ważne? Bo od niego zależy czy klient odnajdzie właśnie twoją witrynę w gąszczu innych. Jeśli twoja strona pojawi się jako jedna z pierwszych w wynikach wyszukiwania na odpowiednie słowa kluczowe, masz pewność, że zwiększysz ruch, zdobędziesz nowych klientów, poprawisz obroty i rozpoznawalność firmy. 

Jak zwiększyć ruch na stronie – skuteczne pozycjonowanie

Właściciele stron internetowych i e-sklepów od zawsze walczą o topowe pozycje w wyszukiwarce. Kiedyś proces pozycjonowania był znacznie łatwiejszy i nie wymagał tak ogromnej pracy, jak teraz. Wystarczyło dodanie kilku artykułów nasyconych słowami kluczowymi, na stronach o dobrych parametrach jakościowych oraz dodanie wpisów w katalogach stron. Dodatkowo niektórzy stosowali techniki, które były w stanie oszukać wyszukiwarkę np. dodając mnóstwo byle jakiej treści i słów kluczowych na stronie w kolorze tła, tak aby nie dało się jej przeczytać. Wyszukiwarka traktowała wtedy stronę jako wartościową i pokazywała ją wysoko w wynikach wyszukiwania.

Dziś takie metody nie przejdą. Zaawansowane algorytmy Google potrafią rozróżnić nie tylko jakościową treść, ale także wykryją każdą próbę oszustwa i manipulacji. Stosując nieczyste metody, możesz mieć pewność, że Twoja strona zostanie ukarana. W najlepszym przypadku dostanie tzw. bana, czyli spadnie jej jakość i pozycja w wynikach wyszukiwania. W najgorszym wypadku zostanie oznaczona jako spamerska i w ogóle zniknie z wyników wyszukiwania.

Kary nakładane są również za nieodpowiednie linkowanie strony. Obecnie liczą się odnośniki prowadzące z jakościowych i tematycznych stron. Lepiej pozyskać jeden wartościowy link niż sto o niskiej wartości. Dawniej to ilość miała znaczenie, teraz jest zupełnie odwrotnie. W związku z ciągłymi zmianami w algorytmach wyszukiwarki należy także zmieniać strategię pozycjonowania. Jest to trudne i można się w tym pogubić. Dlatego warto, jest powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie np. funkymedia, która zna się na temacie, wie, jakie działania będą odpowiednie na dany czas i co najważniejsze, co będzie bezpieczne dla strony i nie obniży jej jakości. Skuteczne pozycjonowanie jest inwestycją, dzięki czemu poprawisz wyniki, zwiększysz ruch na stronie, a co najważniejsze pozyskasz większą liczbę klientów i zwiększysz swoje zyski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *