BlogCzłowiek

Jak nauczyć się języka hiszpańskiego? Pomocna będzie nauka przez konwersację 

Na pewno nauka języka hiszpańskiego z pomocą osoby, dla której hiszpański jest językiem ojczystym, jest najlepszą opcją. Jeśli ta osoba zna jakiś język obcy, np. angielski i osoba chcąca nauczyć się hiszpańskiego też zna ten język obcy w stopniu komunikatywnym, to może on służyć jako swoisty most łączący i ułatwiający przyswajanie słów, wyrażeń i zwrotów. Oczywiście w każdym języku są takie wyrażenia, które są trudne do przetłumaczenia w innym języku, czyli tzw. idiomy, które mają swoisty kod kulturowy. Poznanie go pozwala niejako głębiej wniknąć w strukturę języka i swobodniej się nim posługiwać.

Nie trzeba wychodzić z domu i nie trzeba korzystać z usług hiszpańskiego lektora, w sensie „native speakera”, bo lektorzy języka hiszpańskiego polskiego pochodzenia mogą równie dobrze wprowadzić w świat języka hiszpańskiego. Niejednokrotnie zdobywali oni praktykę w krajach hiszpańskojęzycznych i tam również nauczali języka hiszpańskiego obcokrajowców.

Aby nauczyć się hiszpańskiego nie trzeba fizycznie siedzieć w ławce w szkole, uczestnicząc w zajęciach. Internet daje w końcu możliwość uczestnictwa w zajęciach online, które mogą być tak samo wartościowe. Można wręcz powiedzieć, że bardziej angażują, gdyż wymagają konwersacji. W tej formie można sprawdzać też wszystkie kompetencje językowe, a więc umiejętność czytania, rozumienia ze słuchu, pisania i rzecz jasna wspomnianej już interakcji. Jeżeli szukacie kursów hiszpańskiego online, to doskonałą ofertę znajdziecie na stronie: https://salut-hola.com. Dostępne są kursy zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. 

Samodzielny wysiłek ma znaczenie

Warto podkreślić, że samo zapisanie się na kurs nie wystarczy, by nauczyć się języka, bo oczywiście trzeba włożyć w to pewien wysiłek. Konwersacyjna forma nauki jest łatwiejsza, a dzieciom przychodzi niejako automatycznie. Dorośli muszą włożyć w nią nieco większy wysiłek, niemniej jednak nie jest to w dalszym ciągu forma wymagająca wkuwania słówek na pamięć, bo owe słówka i wyrażenia zapamiętuje się w kontekście, w ramach konwersacji w języku hiszpańskim. Nie pozostaje zatem nic innego jak zapisać się na kurs języka hiszpańskiego!                    


Przedszkole dwujęzyczne Warszawa — Pomarańczowa Ciuchcia to idealne miejsce dla rozwoju Twojego dziecka. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *