Bochny zamiast bicepsów?!

Wszystko z umiarem. Samo słowo „skrajność” nie wróży niczego dobrego. Niestety niektórzy popadają w skrajności, np. w związku ze swoim ciałem. Przedstawiam Wam dwóch ekstremalnych „mięśniaków”, którzy dzięki swoim wyjątkowym mięśniom zostali zapisani w Księdze Rekordów Guinnesa.

Mały Herkules
Najsilniejszym dzieckiem świata jest dziś8letni Rumun Giuliano Stroe. W wieku 5 lat z nalazł się w Księdze Rekordów Guinessa nie tylko ze względu na swoją masę mięśniową, ale także jako najmłodszy człowiek chodzący na rękach. Od 2 lat chodzi na siłownię i trenuje najróżniejsze sztuki gimnastyczne i kaskaderskie. Robi pompki, podciąga się na drążku i podnosi kilkukilogramowe ciężary jakby nic nie ważyły. Jego ciało składa się z samych mięśni, dzięki czemu potrafi łatwo wykonywać przewroty i salta. Lekarze są przerażeni! Według ekspertów trening siłowy jest nieodpowiedni dla chłopców w tak młodym wieku.

Młodzieńcy powinny zaczekać z podnoszeniem sztang do wieku lat 15, kiedy ciało przystosowane jest do stosunkowo dużego obciążenia. U młodszych osób może dojść do bezpowrotnego uszkodzenia stawów i więzadeł. Pytaniem pozostaje również, czy dziecięcy kręgosłup Giuliana, będący jeszcze w fazie rozwoju, zniesie obciążenie mięśni. Chłopiec może mieć z nim w przyszłości problemy. Jednak jego ojciec nie dopuszcza takiej możliwości. Chodził ze mną na siłownię od urodzenia. Nigdy nie ćwiczy sam, zawsze kontroluję, czy ćwiczy prawidłowo. Kiedy zaczyna być zmęczony, przestajemy ćwiczyć i idziemy się bawić, jak z normalnym dzieckiem. Zobaczymy, jaki będzie w przyszłości stan zdrowia młodego Herkulesa.

Najstraszniejsze mięśnie świata
Posiadaczem największych bicepsów na świecie jest 24letni Egipcjanin Moustafa Ismail, którego mięśnie mają obwód77,5 cm! Są zatem większe od piłek do futbolu! Egipcjanin trenuje już od ponad10 lat. Na siłowni ćwiczy 2 godziny dziennie, 7 dni w tygodniu. Wiele osób porównuje mnie do Popeye’a, co zawsze mnie rozśmiesza. Ale nie jem szpinaku, nie znoszę go! Mam zupełnie inny jadłospis! ,twierdzi Ismail, który dziennie spożywa1,3 kg drobiu, pół kilo steku i ryb, wypija3 napoje proteinowe i 7,5 I wody. Ponieważ jego łokcie i przedramiona wyglądają całkiem normalnie, Ismail sprawia bardzo niesymetryczne wrażenie. Jednak dąży do jeszcze większych bicepsów, ponieważ w przyszłym roku pragnie pobić swój własny rekord!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *