Informacje ze świata

Czy sprawca zamachu w Bostonie jest już w rękach policji?

We wczorajszym wybuchu trzech bomb w Bostonie zginęły trzy osoby, natomiast ponad 140 zostało ciężko rannych. Nie ustalono jeszcze, kto dokładnie jest sprawcą tej tragedii, urzędnicy Baracka Obamy są przekonani że to był zamach terrorystyczny. Prezydent w przemówieniu do swojego kraju oświadczył, że winni którzy dopuścili się tego ataku poniosą pełną odpowiedzialność za swoje czyny.

 

Jak wynika z ustaleń tamtejszych mediów powołujących się na raporty policyjne łączne znaleziono 5 bomb w pobliskich budynkach. W jednym z bostońskich szpitali policja pilnuje mężczyzny który może mieć związek z wczorajszym zamachem podczas maratonu w Bostonie. Z informacji wynika, iż jest to 20letni obywatel Arabii Saudyjskiej, do USA dostał się poprzez studencką wize.
Jak na razie nie podano czy jest on sprawcą zamachu czy także jego ofiarą, jak donosi policja; nie mamy podejrzanych są jedynie ludzie z którymi toczymy rozmowy.

Policja pozyskała nagrania z pobliskich kamer monitoringu, gdzie widać jak ktoś przynosi kilka „pudełek” w miejscu, w którym doszło do wybuchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *