Zrób to sam

Naprawa zmurszałych naroży okien i ościeżnic

Zawilgocone drewno w narożach ościeżnic oraz ram okiennych jest nieustannie narażone na mursze- nie i gnicie. Takie miejsca należy jak najszybciej osuszyć, naprawić i dobrze zabezpieczyć.

Drewno, z którego są wykonane elementy zewnętrzne jest narażone na ustawiczne oddziaływanie wiatru i deszczu. Szczególnie w otworach okiennych, a zwłaszcza w ich narożach drewno pod wpływem wilgoci ulega zniszczeniu, a złącza klejone się rozchodzą. Drewno po prostu butwieje.

 

Jako dobry sposób szybkiej i trwałej naprawy naroży okien proponujemy szpachlowanie specjalną masą dwuskładnikową. Ponieważ miejsca te są trudno dostępne, a ubytki nieregularne, trudno będzie je zaflekować. System Woodfil może być stosowany zarówno do naprawy elementów nadgniły cli, jak również wyłupanych czy popękanych. Masa uzupełniająca, którą polecamy, jest odporna na wilgoć i nie kurczy się. Najpierw należy odpowiednio przygotować uszkodzone miejsce. Luźne i zmurszałe części drewna trzeba usunąć dłutem aż do zdrowego drewna, a miejsce naprawy oczyścić i osuszyć.
W pojemniku dozującym miesza się obydwa składniki, tj. wypełniacz i utwardzacz, w ściśle określonych proporcjach. W ten sposób otrzymamy żądaną ilość prawidłowo przygotowanej masy.
Masę nanosimy szpachlą kolejnymi warstwami na uszkodzone miejsce, a na zakończenie wyrównujemy i wygładzamy powierzchnię. Dzięki plastyczności masy można w narożu dokładnie uformować kąt prosty, jak również narożniki zewnętrzne, kanty i profile.

Po godzinie tak uzupełnione ubytki można oszlifować i pomalować. Ponieważ po stwardnieniu masa jest nadal elastyczna, nie pęka, ale dobrze przylega do drewna, mamy gwarancję, że na długo nie będzie potrzebna ponowna interwencja. Miejsca nadgniłe i zmurszałe są na trwałe naprawione i zabezpieczone.

 Potrzebne narzędzia:
dłuto, młotek, pojemnik dozujący, szpachla, papier ścierny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *