Prokuratura zbada czy Cejrowski znęcał się nad żółwiem w programie boso przez świat

Wojciech Cejrowski od wielu lat prowadzi programy podróżnicze. Odwiedza w nich różne zakątki świata, pokazując widzom niedostępne dla przeciętnego turysty miejsca czy zwyczaje. Po jednym z odcinków cyklu boso przez świat dziennikarz spotkał się z ogromną falą krytyki, a jego zachowanie w reportażu było powodem złożenia zawiadomienia do prokuratury. O co chodziło?

Odcinek o żółwiach

Dziennikarz w jednym z grudniowych odcinków boso przez świat emitowanym w TVP2 opowiadał o żółwiach i ich skorupach. W programie postanowił zademonstrować, że żółwia skorupa jest bardzo wytrzymała. Cejrowski stanął więc na żółwiu obiema nogami i przekonywał, że dzięki mocnej skorupie, zwierze to, nie odczuwa bólu, nawet gdy przejedzie po nim samochód. Podróżnik przytoczył nawet wspomnienie z dzieciństwa, kiedy to nauczycielka przyrody także stawała na tym zwierzęciu, a dzieci obserwowały czy skorupa nie pęknie.

Po emisji odcinka pojawiło się wiele głosów krytyki. Jeden z biologów wyjaśnił, że Cejrowski mija się z prawdą, gdyż żółwie czują dotyk, wibracje, jak również ból.

Zawiadomienie do prokuratury

Fundacja ludzie przeciw myśliwym poinformowała, że złożyła do prokuratury zawiadomienie, przeciwko Wojciechowi Cejrowskiemu, o możliwości popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzęciem. Sprawę rozpatrzy Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście.

Jak twierdzi fundacja, podróżnik dopuścił się znęcania nad żywym żółwiem, jak również popełnił przestępstwo, zachęcając innych do krzywdzenia tych zwierząt. Przedstawiciele fundacji zwrócili również uwagę, że żółw po programie został prawdopodobnie zabity.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.