Blog

Wykrywanie chorób za pomocą wahadełka

W dziedzinie radiestezji medycznej proces poszukiwań opiera się na czterech zasadach:

1. Należy osiągnąć wrażliwość radiestetyczną – nawet osoba o naturalnych predyspozycjach nie może zapominać o systematycznym „treningu”.

  1. 2.   Wypracowanie właściwego nastawienia psychicznego. Jest ono odmienne dla każdej posługującej się wahadełkiem osoby, najczęściej jednak odpowiada poniższemu opisowi:

-rotacja dodatnia (zgodna z kierunkiem ruchu wska­zówek zegara) wskazuje na narząd funkcjonujący do­brze lub w miarę dobrze;

-rotacja ujemna (przeciwnie do kierunku ruchu wska­zówek zegara) wskazuje na istnienie mniej lub bardziej poważnych dysfunkcji;

-ruch wahadłowy w jednej płaszczyźnie wskazuje na przeciętną sprawność narządu;

-ruch chaotyczny wskazuje, że pytanie zostało źle sfor­mułowane.

 

  1. 3.  Dokładne badanie chorego może być przeprowadzane w różny sposób, wybór metody należy do radiestety, który uzależni go od swego temperamentu:

-używając tablic anatomicznych; lewą ręką należy trzy­mać pacjenta za rękę, prawą przesuwać wahadełko nad tablicą anatomiczną;

-pracując bez pacjenta, czyli na odległość, nad zdjęciem (wówczas istnieje także możliwość wykorzystania ta­blic anatomicznych).

  1. Właściwe formułowanie pytań.

Radiesteci zgodnie przyznają, że jest to najważniejsza faza pracy.

Ojciec Jurion napisał: „Trafne formułowanie pytań to ra­cjonalna praca. Trzeba określić rzeczywisty problem, dokład­nie go zdefiniować, poddać analizie i podzielić na możliwie dużo elementów prostych. Powinny istnieć tylko dwie możli­we odpowiedzi na każde pytanie: tak lub nie, prawda lub fałsz”.

To prawda, bo przecież odpowiedź wahadełka opiera się na zasadzie binarnej, podobnie jak cała informatyka: TAK albo NIE.

Jeżeli zatem możemy stwierdzić, że po zadaniu pytania wahadełko kręci się zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, odpowiedź brzmi: TAK. Jeżeli jest odwrotnie, odpo­wiedź brzmi: NIE. Potem pozostaje już tylko zadać wahadeł­ku setki, a nawet tysiące pytań. To doskonała lekcja cierpli­wości!

Kiedy uzdrowiciel postawił diagnozę za pomocą wahadeł­ka, nadchodzi czas na oddziaływanie na pacjenta:

-bezpośrednie: poprzez magnetyzm lub sugestię…

albo

-pośrednie: ordynując leki homeopatyczne, oligoelemen- ty, witaminy, zioła (fitoterapia, aromaterapia, gemmoterapia). W takich przypadkach uzdrowiciel-radiesteta często „testuje” skuteczność kuracji, używając wahadełka.

Oto co wprawia w przerażenie lekarzy, którzy wahadełko uważają za narzędzie szarlatanów. Stąd bierze się konflikt między tymi dwoma środowiskami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *