BiznesInformacje

FagorMastercook ogłosił upadłość

 

Jeden z największych w Polsce producentów sprzętu AGD FagorMastercook złożyła wniosek do sądu o rozpoczęcie postępowania upadłościowego. Fagor mastercook produkował między innymi pralki, zmywarki, kuchnie, płyty grzewcze, okapy oraz wiele innych sprzętów gospodarstwa domowego. Firma w samym Wrocławiu ma trzy fabryki w których zatrudnia ponad 1300 pracowników.

Fabryki we Wrocławiu nie podtrzymują oraz nie wznawiają kolejnych produkcji. Część fabryk zaprzestała produkcję już na początku października i już wtedy duża liczba osób straciła pracę, firma nie komentowała zaistniałej sytuacji, a szef związków zawodowych uspokajał iż nie ma się czym martwić oraz że nie będzie większych zwolnień. Niestety nie miał on jednak racji gdyż do sądu wpłynął wniosek o upadłość firmy. Według oświadczenia jakie złożyła firma na koniec wynika że rząd oraz akcjonariusze spółki dokładają wszelkich starań do dalszego działania firmy. Pracę może stracić bardzo dużo ludzi co na pewno zwiększy stopę bezrobocia województwa dolnośląskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *