Sponsorowane

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości elektronicznej?

Możliwość korzystania z banku bez konieczności wizyty w placówce to bardzo duża wygoda. Niestety, na osoby korzystające z bankowości elektronicznej czyha bardzo dużo pułapek. Co robić, żeby zabezpieczyć swoje konto? Zebraliśmy kilka wskazówek, których warto przestrzegać.

Zadbaj o bezpieczną sieć

Korzystanie z bankowości elektronicznej jest możliwe tylko przy użyciu internetu. Zadbaj o właściwą „higienę” pracy komputera. I nie chodzi tutaj o to, żeby urządzenie było czyste, tylko o to, że nie należy korzystać z bankowości internetowej, jeśli sprzęt może być narażony na ataki hakerskie. Staraj się na bieżąco aktualizować oprogramowanie, z którego korzystasz. Warto też mieć zainstalowany dobry program antywirusowy. Dzięki temu urządzenie będzie lepiej zabezpieczone przed ewentualnymi atakami. Nie otwieraj również wiadomości mailowych z nieznanych źródeł. Niestety, hakerzy wykorzystują łatwowierność użytkowników, instalując oprogramowanie szpiegujące. Dlatego bardzo ważne jest, żeby uważać na to, jakie pliki się otwiera na urządzeniu. Jeśli szukasz dodatkowych środków, które umożliwią Ci zakup sprzętu, za pomocą którego skorzystasz z bankowości internetowej, to przyda Ci się pożyczka pozabankowa.

Oprócz odpowiedniego oprogramowania ważne jest też to, żeby sieć była bezpieczna. Chodzi o to, żeby nikt się nie włamał i nie przejął danych za pomocą Wi-Fi. Dlatego, zainstaluj zaporę firewall oraz zadbaj o to, żeby sieć miała odpowiedni certyfikat, który odpowiada za jej bezpieczeństwo. Co jednak w sytuacjach, kiedy musisz skorzystać z bankowości poza domem? W takich sytuacjach unikaj korzystania z sieci publicznych.
W przypadku używania smartfona połącz się za pomocą sieci komórkowej. Jeśli chcesz skorzystać z banku za pomocą laptopa, to stwórz hotspot z telefonu i dopiero wtedy połącz się z bankiem. Nie masz telefonu, który ma możliwość tworzenia bezpiecznej sieci Wi-Fi? Pożyczka pozabankowa umożliwi Ci zdobycie środków na zakup.

Chroń dane logowania

Dostęp do banku uzyskasz tylko za pomocą danych logowania. Musisz je ściśle chronić, ponieważ ich utrata może mieć bardzo złe skutki. Staraj się zapamiętać login i hasło, unikaj zapisywania tych danych na kartce. Warto również regularnie zmieniać hasło. Pod żadnym pozorem nie przekazuj nieznajomym tych danych, ponieważ może to skutkować utratą zgromadzonych środków. Odpowiednie zabezpieczenie loginu i hasła jest gwarancją Twojego bezpieczeństwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *