Ubezpieczenie OC. Które wybrać?

Dołącz do nas na :

W odróżnieniu od ubezpieczenia AC, polisę OC musi posiadać każdy właściciel samochodu. Ponieważ na polskim rynku działa wielu ubezpieczycieli, wybór polisy wcale nie jest oczywisty.

Polisa OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, to ubezpieczenie majątkowe, chroniące jego posiadacza przed koniecznością naprawienia szkody powstałej w związku z poruszeniem się pojazdem mechanicznym. Ponieważ nawet pozornie niegroźna stłuczka może okazać się kosztowna, wielu właścicieli pojazdów zastanawia się, gdzie ubezpieczyć samochód tak, by mieć gwarancję, że w razie wypadku nie będą musieli wykładać pieniędzy z własnej kieszeni.

Które OC wybrać? Odpowiedź wcale nie jest prosta, bo oferta ubezpieczycieli jest bardzo szeroka. By sprawdzić opłacalność poszczególnych produktów, najlepszym rozwiązaniem jest wypełnienie wniosków u wybranych ubezpieczycieli. W odpowiedzi zwrotnej uzyskuje się informację o wysokości składki ubezpieczenia. Ta jest uzależniona od wielu czynników, m.in. od doświadczenia kierowcy, danych pojazdu czy sposobu jego użytkowania (pojazdy firmowe są użytkowane częściej, przez co ryzyko jest większe i – co za tym idzie – również składka jest wyższa). Wypełnienie wniosku celem sprawdzenia wysokości składki jest bezpłatne, nie zobowiązuje również do zawarcia umowy. Decydując się na taki krok, można dokonać porównania ofert i wybrać najlepszą. To jednak nie jedyne rozwiązanie.

Ubezpieczyciele na polskim rynku

Niezależnie od tego, czy twoim celem jest wybór czy zmiana ubezpieczyciela OC, musisz wiedzieć, że na polskim rynku działa wiele towarzystw ubezpieczeniowych. Przykładami są:

 

AXA Direct – ten ubezpieczyciel działa w Polsce od 2006 r., a na świecie z jego usług korzysta ponad 102 mln osób. Poza ubezpieczeniem OC, w ofercie AXA Direct klienci znajdą również szereg dodatkowych opcji, pozwalających stworzyć dodatkową ochronę. Jeżeli chcesz poznać wysokość składki polisy OC, to nie wahaj się – wypełnij formularz na stronie www.axadirect.pl;

 

Link4 – ten ubezpieczyciel jako pierwszy w Polsce zaoferował konsumentom ubezpieczenia typu direct, czyli przez telefon lub internet. Na polskim rynku Link4 działa od 2003 r., a w jego ofercie można znaleźć szeroki wybór polis OC. Jakie ubezpieczenie samochodu wybrać? By poznać odpowiedź, warto odwiedzić stronę www.link4.pl i wypełnić formularz;

 

PZU SA – to jedno z najstarszych towarzystw ubezpieczeniowych działających na polskim rynku. W ofercie tego ubezpieczyciela znajduje się wiele wariantów ubezpieczenia OC, klienci mogą też skorzystać z dodatkowych pakietów, np. PZU Auto Szyba. By sprawdzić, które rozwiązanie będzie najkorzystniejsze, dobrze wypełnić formularz zamieszczony na stronie internetowej: www.pzu.pl;

 

 

 

 

 

Generali Polska – historia tego ubezpieczyciela na polskim rynku sięga 1999 r. By dowiedzieć się, które ubezpieczenie OC znajdujące się w ofercie Generali Polska będzie dla ciebie najkorzystniejsze, porównaj ubezpieczenia. Jak? Najprościej będzie wypełnić formularz zamieszczony na stronie internetowej: www.generali.pl.

Masz już OC? Nawet w takiej sytuacji powinieneś zdecydować się wypełnić formularz online. Może okazać się, że zmiana ubezpieczenia samochodu pozwoli ci zaoszczędzić setki złotych rocznie.

Jak porównywać ubezpieczenia OC?

Właściciele samochodów, którzy są zobowiązani posiadać ubezpieczenie OC, mogą zadawać sobie pytanie, które OC jest najtańsze. By poznać odpowiedź na to pytanie, niezbędne jest wypełnienie formularzy dostępnych na stronach poszczególnych ubezpieczycieli i podanie wielu informacji. To rozwiązanie może być jednak problemem dla osób, które nie mają wiele czasu. Co zatem w zamian? Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z dobrej porównywarki. Aktualnie porównywarka ubezpieczeń OC to jedno z rozwiązań pozwalających uzyskać informacje o orientacyjnych kosztach zakupu polis.

Jak działają porównywarki? By uzyskać informacje o orientacyjnej wysokości składki ubezpieczenia OC, klient musi podać szereg informacji, np. rok produkcji pojazdu, model samochodu czy kraj jego pochodzenia. Nie obejdzie się bez wskazania, czy samochód jest wyposażony w alarm i gdzie jest garażowany. W odróżnieniu jednak od formularza dostępnego na stronie konkretnego ubezpieczyciela, porównywarka podaje informacje o ofercie kilku lub kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych.

Jeszcze innym rozwiązaniem jest zapoznanie się z rankingami ubezpieczeń OC, które bez trudu można znaleźć w sieci. Osoby zaglądające do takich zestawień muszą jednak pamiętać o tym, że są one jedynie szacunkowe, bo powstają w oparciu o konkretne dane.

Niezależnie od narzędzi, które wybierzesz, by porównać ubezpieczenia OC dostępne w ofercie ubezpieczycieli, powinieneś pamiętać, że najlepsze ubezpieczenie OC jest w twoim zasięgu. AXA OC, Link4 OC, PZU OC czy Generali OC – nawiąż współpracę z tym ubezpieczycielem, który oferuje ci najlepsze warunki.

Dołącz do nas na :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *