WHO zatwierdziło kolejną jednodawkową szczepionkę przeciwko Covid-19 firmy J&J

Dołącz do nas na :
Twitter
Visit Us
Follow Me
LinkedIn
Share

Wyprodukowana przez Jonson&Jonson szczepionka przeciwko koronowirusowi została zatwierdzona w piątek (13.03.21) przez WHO (światową organizacje zdrowie) , którą dzień wcześniej zatwierdziła EMA- europejska agencja leków.

W ilu dawkach podawana będzie szczepionka Jonson?


Szczepionka Jonson&Jonson będzie podawana tylko w jednej dawce w przeciwieństwie do innych szczepionek takich jak szczepionki Moderny, Pfizera czy też AstraZeneca.

Czy szczepionka Jonson&Jonson jest skuteczna i bezpieczna?

WHO oświadczyła iż z obszernie przeprowadzonych badań wynika że szczepionka J&J jest skuteczna i bezpieczna u dorosłych ludzi.

Co do skuteczności i bezpieczeństwa zapewne dopiero dowiemy się prawdy za jakiś czas gdy zaczną pojawiać się lub też nie jakieś efekty uboczne, jak w przypadku astrazeneca które są tuszowane a jednak wiele krajów wstrzymało podawanie tej szczepionki.

Kiedy szczepionka Jonson&Jonson będzie dostępna dla Polaków?

Oczywiście tego dokładnie nie wiadomo, według oświadczeń Michała K. prezesa rządowej agencji rezerw wynika że możemy spodziewać się pierwszych dawek szczepionki już w drugiej połowie kwietnia.

Jaka jest skuteczność czepionki Jonson&Jonson?

Koncern J&J oświadczył że szczepionka jest skuteczna w 66%, to jednak mniej niż oświadcza Moderna i Pfizer których skuteczność oceniana jest na poziomie ponad 90-cio procentowym.

Skuteczność szczepionki została poparta trzecią fazą badań które zostały wykonane w Brazylii, Argentynie, Chile, Kolumbii, Peru, Meksyku, RPA a także w Stanach Zjednoczonych.

Warunki transportowe szczepionki J&J

Szczepionka nie wymaga specjalnych warunków transportowych czyli nie musi być transportowana w bardzo niskich temperaturach jak inne tego typu preparaty.

Sytuacja szczepień na świecie

Zapotrzebowanie na szczepionki jest ogromne na całym świecie. Każde nowe działające rozwiązanie przeciwko Covid jest kolejnym krokiem do okiełznania pandemii na całym świecie. Dyrektor WHO oświadczył że niektóre kraje niestety pozostają w tyle w kwestii szczepień , dlatego należy zrównoważyć tą sytuacje.

Jak wszyscy wiemy u nas także brakuje szczepionek, w wielu miejsca jeszcze nie zakończono szczepień 80+, niektóre punkty szczepień dostały taką ilość szczepionek jak by ich wcale nie było.

Zobacz także

nowa odmiana covid
rehabilitacja pocovidowa
Szczepionka astrazeneca

Dołącz do nas na :
Twitter
Visit Us
Follow Me
LinkedIn
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *