Co potrafi laser pikosekundowy?
Laser pikosekundowy to jedno z najnowocześniejszych urządzeń stosowanych w medycynie estetycznej. Technologia pikosekundowa ma szerokie zastosowanie – służy do usuwania tatuaży, przebarwień, zmarszczek, a nawet blizny czy rozstępy. Poznaj działanie lasera Discovery Pico.
Z laserem pikosekundowym zmarszczki nie mają szans
Discovery Pico – laser pikosekundowy, dostępny w Klinice Miracki w Katowicach, emituje fale o długości 1064 nm i 532 nm w technologii Quanta Pico-Boost, co umożliwia osiągnięcie maksymalnej mocy szczytowej w ultrakrótkich impulsach. Dzięki temu pozwala na uzyskanie doskonałych rezultatów w usuwaniu zmarszczek i blizn potrądzikowych.
Głowica z frakcjonowaną plamką, czyli głowica frakcyjna, pozwala na wykonywanie skutecznych i niemal niewymagających rekonwalescencji zabiegów odmładzających i regenerujących skórę. Laser pikosekundowy pobudza komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za młodzieńczy wygląd skóry. Proces wzmożonej produkcji włókien białkowych prowadzi do odnowy i odmłodzenia skóry. Po zabiegu pikosekundowym laserem można spodziewać się nie tylko redukcji zmarszczek, ale też likwidacji innych niedoskonałości skóry, takich jak zmiany barwnikowe, niejednolity koloryt cery czy blizny potrądzikowe. Efektem laseroterapii pikosenundowej jest gładka, rozjaśniona, pełna blasku skóra.
Już 2-4 tygodnie po pierwszej sesji laserem pikosekundowym można zauważyć zmiany zachodzące w strukturze skóry. Optymalnych efektów należy spodziewać się już po 3 zabiegach. W przypadku bardziej zaawansowanego procesu starzenia lekarz może zalecić więcej powtórzeń.
Skuteczne usuwanie tatuażu laserem pikosekundowym
Discovery Pico wykorzystuje neodymowo-yagowe (Nd:YAG) źródło światła laserowego o podwójnej długości fali, dlatego jest bardzo skuteczny w zakresie likwidacji trudnych do usunięcia rodzajów tatuażu. Likwiduje nie tylko czarny tusz, ale też kolorowy, nawet najtrudniejsze pigmenty (żółty i czerwony), czego nie potrafią inne lasery do usuwania tatuażu. Discovery Pico doskonale radzi sobie także w likwidacji nieudanego makijażu permanentnego brwi, ust oraz kreski dolnej i górnej.
Optymalne rezultaty terapeutyczne można osiągnąć już po kilku zabiegach, co w porównaniu ze starszą technologią Q-Switched jest znacząco lepszym wynikiem. Poza tym laser pikosekundowy nie stwarza ryzyka powstawania blizn pozabiegowych. Parametry energii dostarczanej w pigment przy użyciu Discovery Pico pozwalają rozbić cząsteczki tuszu na „pył”, a im mniejsze, tym łatwiejsze do usunięcia dla układu limfatycznego organizmu.
Dawniej laserowe usuwanie tatuażu było zabiegiem bolesnym i pozostawiającym po sobie trwałe ślady. Dzięki technologii pikosekundowej odczucia zabiegowe ograniczają się do ciepła o różnym natężeniu w głębi skóry, gdzie działa światło lasera. Jeżeli jednak obawiasz się bólu, możesz śmiało poprosić lekarza o zastosowanie znieczulenia.
Laser pikosekundowy na przebarwienia, blizny i rozstępy
Lasery pikosekundowe doskonale radzą sobie z usuwaniem zmian pigmentacyjnych typu melasma, przebarwienia i plamy – zarówno posłoneczne, jak i o podłożu hormonalnym. Działanie lasera pikosekundowego na przebarwienia wygląda podobnie, jak przy usuwaniu tatuażu. Energia laserowa oddziałuje z barwnikiem skóry (melaniną) znajdującym się w miejscu przebarwienia. Z zabiegu na zabieg zmiana pigmentacyjna staje się coraz jaśniejsza, a z czasem zanika całkowicie.
Krótkie impulsy energii wysyłane przez lasery pikosekundowe pobudzają tkanki do pracy: podjęcia procesów naprawczych i wytwarzania kolagenu oraz elastyny, które pozwalają nadbudować nowe tkanki w miejscu zbliznowaceń.Z tego względu laser pikosekundowy stosowany jest w usuwaniu blizn o różnym podłożu, a także rozstępów (świeżych i utrwalonych). Discovery Pico został wyposażony w szereg głowic, które umożliwiają szerokie zastosowanie lasera na różnych partiach ciała, także na nogach, pośladkach czy plecach, gdzie najczęściej występują rozstępy.
Dowiedz się więcej o możliwościach lasera pikosekundowego – skontaktuj się ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki.