DIETY – CUD

Pojęcie racjonalnego odżywiania staje się coraz lepiej znane i na szczęście modne, wraz ze wzrostem świadomości jak bardzo rytm wielkomiejskiego życia zaburzył naturalne związki człowieka ze środowiskiem. Smutne konsekwencje tego zjawiska, także i te widoczne na zewnątrz w postaci zmęczonych twarzy i Ociężałych sylwetek, spowodowały poszukiwania środków zaradczych, przede wszystkim w dziedzinie żywienia. Co robić, aby mądrze i z pożytkiem dla zdrowia korzystać z obfitości dóbr pchających się na nasze stoły? Jak i co jeść? Odpowiedź nie jest prosta, gdyż każdy przypadek należy potraktować indywidualnie.

 

 Nasze ciało, według filozofów orientalnych świątynia bogów, niesie w sobie bez wątpienia pewien przekaz estetyczny, w którym nacisk kładzie się zwłaszcza na proporcjonalne formy. Kanon idealnej sylwetki to przedmiot kultu, a zarazem przyczyna cierpień milionów kobiet na całym świecie, dla których stał się on niekiedy prawdziwym celem życia.
To właśnie kobiety wykreowały obowiązujący kanon piękna, a jednocześnie zdrowia i dobrego samopoczucia. Propozycje dietetyków wychodzą tylko naprzeciw ich oczekiwaniom. Bez wątpienia najprostszym i najlepszym sposobem uzyskania zgrabnej, szczupłej sylwetki jest połączenie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu ze zdrowym i umiarkowanym odżywianiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *