BiznesBlogInformacje ze świata

Praca za granicą — Gdzie najlepiej wyjechać?

Praca za granicą wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Polaków. Jedni dopiero planują wyjazd, a inni mieszkają za granicą już od wielu lat, porozrzucani po całym świecie. Brak odpowiedniej pracy, wysokie koszty życia i przede wszystkim niska płaca w powszechnych zawodach zmusza wielu z nas do podjęcia decyzji o wyjeździe. Perspektywa wysokich zarobków i lepszego życia działa jak magnez. Sprawdź, czy nadal opłaca się wyjeżdżać za granicę i jakie zawody cieszą się dużym zapotrzebowaniem na pracowników.

Praca za granicą — kierunek Niemcy

Niemcy, to jeden z najczęściej wybieranych kierunków, jeśli chodzi o pracę zarobkową. Kraj ten cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na niski poziom bezrobocia oraz zarobki pozwalające nam zaoszczędzić sporo gotówki. Wiele osób planuje wyjazd okresowy, sezonowy, na kilka miesięcy, dzięki któremu zarabiają godziwe pieniądze, a jednocześnie częściej są w domu z rodziną. 

Nie tylko w pracach sezonowych, ale także w zawodach, w których niezbędne są odpowiednie kwalifikacje, można liczyć na dobre zarobki. Aby jednak uzyskać wysoką stawkę godzinową, to oprócz kwalifikacji niezbędna jest również znajomość języka. W wielu przypadkach praca w Niemczech jest koordynowana i organizowana przez polskie firmy. Dzięki temu pobyt za granicą nie jest dla nas problematyczny i w każdej sytuacji możemy liczyć na pomoc w naszym rodzimym języku. 

Pożądane zawody w Niemczech

Najbardziej pożądani na Niemieckim rynku pracy są pracownicy manualni tacy jak: spawacze, ślusarze, hydraulicy, budowlańcy, elektrycy, stolarze, magazynierzy czy pracownicy produkcyjni. Bardzo duże zapotrzebowanie jest także w sektorze opieki nad osobami starszymi. W tym zawodzie jednak potrzebna jest komunikatywna znajomość języka niemieckiego.

Zarobki w Niemczech

Obecnie płaca minimalna w Niemczech jest na poziomie 12 euro brutto. W zależności od zawodu na początku swojej kariery możemy liczyć na zarobki w przedziale 12-20 euro brutto za godzinę.

Na największe zarobki mogę liczyć lekarze, analitycy, kierownicy i managerowie różnych działów. Dochodami wysokiego rzędu mogą pochwalić się również osoby prowadzące własną działalność gospodarczą.

Gdzie szukać ofert pracy w Niemczech?

Popularnym rozwiązaniem jest poszukiwanie oferty w internecie. Portale ogłoszeniowe, media społecznościowe i fora internetowe nasycone są ciekawymi ofertami. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretną ofertę z internetu, koniecznie ją zweryfikuj. Sprawdź dokładnie firmę i opinie. W przypadku podpisywania umowy w języku niemieckim, której nie rozumiesz do końca, najlepiej skorzystaj z pomocy tłumacza. Często zdarza się, że propozycje pracy okazują się nieprawdziwe i mają na celu wyłudzenie danych osobowych lub po prostu po przyjeździe, praca okazuje się zupełnie inna, cięższa, mniej płatna, a warunki mieszkaniowe są opłakane.

Nieco rzadziej, ale wciąż powszechne są wyjazdy w ciemno. Jest to bardzo skuteczny sposób na znalezienie pracy marzeń, jednak w takiej sytuacji powinniśmy znać język, aby bez problemu znaleźć mieszkanie i oczywiście pracę. Alternatywą tego rozwiązania mogą być wyjazdy z pomocą znajomych, którzy już są, mieszkają i pracują w danym kraju. Z ich pomocą będzie nam dużo łatwiej. 

Najbezpieczniejszym i pewnym rozwiązaniem, jest skorzystanie ze sprawdzonych ofert agencji pracy. Wyjazd przy współpracy z agencją zapewnia Ci pewnego rodzaju ochronę na wypadek, gdyby warunki pracy znacznie odbiegały od tych, które oferował pracodawca lub gdy dana firma okaże się nieuczciwa.W internecie znaleźć możemy mnóstwo ofert pracy w Niemczech, jednak większość z nich dotyczy fizycznych i typowo męskich zawodów. Nieco mniej jest ofert skierowanych głównie do kobiet, które najczęściej pracują na produkcji, pracach sezonowych (przy zbiorach) oraz w charakterze opiekunki. Jeśli szukasz sprawdzonej oferty, to praca w opiece w Niemczech czeka na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/.

Sprawdź również: Informacje z polski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *