Informacje z PolskiInformacjeInne wydarzenia

Asrtazeneca, ździebko prawdy o powikłaniach

Dlaczego ludzie umierają, skoro szczepionka astrazeneca jest tak bardzo bezpieczna i Polski rząd broni zawzięcie koncernu? Przytrzymanie tak wielkiego koncernu pazurami i podtrzymanie pozytywnych stosunków z Polską za wszelką cenę, nawet kosztem ludzkiego życia, może przynieść dla Polski wymierne korzyści.

Ryzyko zakrzepicy po szczepionce AZ

Ministerstwo Zdrowia zawzięcie broni szczepionki AZ twierdząc że, na 17 milionów szczepień rzekomo ratujących życie, w Europie oraz Wielkiej Brytanii, zanotowano niecałe 100 przypadków w których powikłaniem była zakrzepica. Jest to liczba zdecydowanie mniejsza niż wynika to z obciążenia populacji zachorowań na zakrzepicę.

Główny inspektorat sanitarny informuje, o zaledwie jednym przypadku śmierci, związanym z niepożądanym odczynem poszczepiennym (NOP) w Polsce związanym z zakrzepicą, a czy tak naprawdę nie ma więcej przypadków z ciężkimi powikłaniami?

Astra zeneca odpiera zarzuty o dużych odczynach poszczepiennych

Koncern AZ, w związku ze wstrzymaniem szczepień ich szczepionką w wielu krajach, postanowił przeprowadzić przegląd bezpieczeństwa szczepionki. Stety, lub niestety, dane z przeglądu, nie wykazały zwiększonego ryzyka zakrzepicy krwi, nie zależnie od wieku, czy też pochodzenia. Przegląd danych obejmował, ponad 17 mln zaszczepionych ludzi.

Według Europejskiej Agencji Leków, podawanie preparatu AstraZeneca na COVID-19 spowodowała 54,571 NOP i co najmniej 198 zgonów.

WHO oraz Europejska Agencja Leków jednoznacznie twierdzą, że brak jest jakich dowodów, aby zdarzenia, o których mowa spowodowane były podanie szczepionki.

Dlaczego, jeśli wszystko jest w porządku, np Izrael nie szczepi się tą szczepionką? Powinniśmy brać przykład z krajów bardziej rozwiniętych niż nasz, a nie wiecznie pozostawać w tyle.

Wymierne korzyści dla polski przy dobrych stosunkach z astrazeneca

Dlaczego pomimo że większość krajów wstrzymała szczepienia ludzi , aż do momentu wyjaśnienia sprawy z nadmiernymi efektami ubocznymi, to w Polsce nadal stosowane są szczepionki? Dlaczego też nie zostały wstrzymane?
Szczepionki astrazeneca są dużo tańsze od konkurencji, więc mamy pierwszy powód do podtrzymania dobrych stosunków z koncernem, bo tańsze szczepionki, to i kasa zostaje tam gdzie powinna czyli w kieszeni.

Ile kosztują szczepionki?

 • AstraZeneca ok- 1,78 euro
 • Johnson & Johnson- 8,50 dolara
 • Sanofi / GSK – 7,56 euro
 • BioNTech / Pfizer – 12 euro
 • CureVac – 10 euro
 • Moderny – 18 dolarów

Budowa systemu biotechnologicznego w Polsce

Drugą bardzo ważną rzeczą która, wymusza dobre stosunki z polakami, to ogromna inwestycja w naszym kraju. Wielka biofarmacełtyczna firma Astrazeneca, ma zamiar zainwestować w Polsce aż 1,5 MILIARDA ZŁOTYCH na budowę ekosystemu biotechnologicznego, jak możemy przeczytać na stronie rządowej: TUTAJ. Firma astrazeneca działa w Polsce, już blisko 30 lat, jednak nigdy nie posuwała się do tak wielkich inwestycji. Czy nie żal było by stracić takiego inwestora?

Dlaczego więc ludzie umierają po podaniu szczepionki AZ?

Zapewne szczerej prawdy nigdy się nie dowiemy, jak to w ostatnim czasie bardzo często się zdarza, wiele spraw zostaje zamiecionych pod dywan, lub fakty zostają przeinaczone w taki sposób abyśmy myśleli że to prawda. Skutki uboczne szczepionki zapewne, tłumaczone będą chorobami współistniejącymi, jak to ma miejsce, w tłumaczeniu wysokiej śmiertelności na covid w szpitalach, bo przecież nie liczy się to że, niektórzy zbyt późno otrzymali pomoc medyczną, co wynika z nieudolności naszej służby zdrowia, to przecież choroby współistniejące zabijają. Tak samo, śmierć z powodu szczepionki, wiązana będzie z chorobami współistniejącymi, przecież nikt nie przyzna się do błędów.

Doniesienia, publikacje, badania i przeglądy wszystkie usprawiedliwiają, a jaka jest prawda? W internecie wiele ludzi wydaje opinie i zdaje relacje, które według mnie są bardziej wiarygodnym źródłem informacji niż domniemane badania i przeglądy.

Wiele ludzi ostrzega, że po szczepionce AZ, doznali mocnych objawów poszczepiennych, inni donoszą o śmierci swoich znajomych z powodu zakrzepicy, tuż po szczepionce AZ, ale GIS oczywiście niema takich informacji

Jakie są objawy poszczepienne?

Do podstawowych objawów poszczepiennych, możemy zaliczyć wszystkie objawy, które towarzyszą podczas zarażenia covid-19. Do najczęstszych zalicza się:

 • bóle głowy
 • dreszcze
 • bóle mięśni
 • złe samopoczucie
 • osłabienie
 • różnego rodzaju bóle
 • zaczerwienienia
 • opuchlizny
 • i inne z którymi warto się zapoznać na ulotce szczepionki

Oczywiście, tak samo jak przy zarażeniu covidem, są osoby które, dobrze znoszą szczepionkę i nie mają żadnych objawów poszczepiennych, zazwyczaj osoby te są zachwycone i chwalą sobie szczepionkę.

Zachęcam do zapoznania się z filmikiem, który przedstawia wypowiedź osoby z ciężkimi objawami poszczepiennymi, której nie chciano udzielić pomocy. To z kolei znowu dowodzi o nie udolności naszych służb.
Filmik: TUTAJ

Zobacz także

nowa odmiana covid
szczepionka j&j
rehabilitacja pocovidowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *