Ciekawostki

Bankowość

Oferty mBanku

Porównaj konta bankowe

Porównaj kredyty gotówkowe

Konta dla najmłodszych

Konta osobiste

Konta firmowe

Kredyty gotówkowe

Kredyty samochodowe

Kredyty hipoteczne

Kredyty konsolidacyjne

Karty kredytowe

Inwestycje

Ubezpieczenia

Aktualna bankowość rozwija się w zatrważającym tępię. Każdy z obecnie „panujących” banków wymyśla coraz to nowsze promocje aby przyciągnąć do siebie jak największą ilość klientów. Jednym ale nie jedynym z najlepszych atutów ofert bankowych jest darmowe konto bankowe które jak sama nazwa mów można mieć bez ponoszenie żadnych kosztów za prowadzenie rachunku, przelewy, wyciągi itp. kierując się nazwą darmowe konto bankowe, podczas otwierania rachunku powinniśmy za wszelką cenę porównać i przeanalizować wszystkie składniki wchodzące w skład tego oto konta. Dla przykładu darmowe konto bankowe może wymagać od nas opłat za kartę bankomatową bądź za przelewy internetowe lub np. za sprawdzenie stanu konta w bankomacie co nie powinno mieć miejsca gdyż takie praktyki podchodzą pod delikatne oszustwo banków. Jak wiadomo każdy bank musi zarabiać na swoich klientach oraz na prowadzonych przez nich rachunkach bankowych więc sformułowanie darmowe konto czy też bezpłatne konto bankowe nie ma miejsca bytu gdyż zawsze kryją się gdzieś jakieś opłaty. Jedyne co możemy zrobić w takiej sytuacji to porównać dostępne „darmowe konta bankowe” ze sobą za pomocą np. porównywa rek kont bankowych lub po prostu możemy udać się do różnych placówek bankowych. Jeśli zdecydujemy się porównać konta przez Internet i wyświetlane informacje nie dają nam satysfakcji zawsze mamy możliwość złożenia wniosków do różnych banków, po pierwsze nic nas to nie kosztuje a po drugie im więcej wniosków złożymy tym lepsze otrzymamy porównanie od konsultantów którzy do nas oddzwonią po złożeniu wniosku. Po rozmowie z konsultantami możemy spokojnie przemyśleć zaproponowane oferty i wybrać najdogodniejszą dla nas.
Podobnie wygląda sprawa kredytów czy to gotówkowych czy też kredytu na samochód jak i hipotecznego i wszystkich innych. Banki stosują różne praktyki aby pozyskać klientów. We wszech obecnie panujących reklamach możemy usłyszeć oferty typu niskie oprocentowanie , niska rata , mini rata, wszystkie raty w jednej itp. Każdemu kto posiada lub ma zamiar zaciągnąć kredyt zależy na spłacie jak najniższej kwoty procentowej, jest to normalne więc skupiamy się na niskim oprocentowaniu, ale nie zawsze jest to dobre rozwiązanie gdyż bank może zaoferować  np. oprocentowanie w wysokości 5% w skali miesiąca od pożyczonej kwoty ale niestety to ma małe odzwierciedlenie w rzeczywistości gdyż tak naprawdę liczy się oprocentowanie rzeczywiste tak zwane PRSO które może wynosić nawet 30%. Więc nie zależnie czy chodzi nam o konto bankowe czy też o kredy zawsze musimy porównać wszystkie dostępne oferty aby wybrać tą najlepszą która będzie nam najbardziej odpowiadać . W dziedzinie bankowości mamy do czynienia  z różnymi produktami, kontami, kredytami, lokatami kartami kredytowymi które są dość wygodne w dzisiejszych czasach, nie ważne co jest nam obecnie potrzebne zawsze należy porównać ze sobą wszystkie dostępne oferty.
Oprócz ofert bankowych dostępne na naszym rynku są także pożyczki poza bankowe, są to prywatne instytucje które pożyczają pieniądze w niewielkich kwotach na krótki okres spłaty, oferty takie najlepiej jest omijać z daleka gdyż zazwyczaj mają one wysokie oprocentowanie sięgające nawet 100% pożyczonej kwoty , pomijając bardzo wysokie procenty takie oferty mogą skrywać jeszcze inne niedogodne warunki , takie jak np. pracownik takiej instytucji będzie osobiście przyjeżdżał po ratę ale niestety nie za darmo , koszt takiej wizyty może sięgać 200 zł jednorazowo. Podsumowując  jeśli potrzebujemy gotówki skierujmy się do dużej instytucji bankowej najlepiej Państwowej bo wtedy mamy pewność że nas nie oszukają, jeśli banki odmawiają nam pożyczki lepiej zapytajmy o pieniądze rodzinę lub znajomych niż mielibyśmy pożyczać z instytucji takich jak Chwi…ka.

Powyżej mogą Państwo znaleźć odnośniki do najlepszych oraz sprawdzonych ofert bankowych a także do porównywarek dzięki którym sprawdzimy dokładnie oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *